КАФЕДРА ІСТОРІЇ ПРАВА СУМДУ

Засідання Національного комітету України з питань Програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу»

3 лютого 2025 р. у режимі онлайн-конференції відбулося перше засідання Національного комітету України з питань Програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу», який розпочав роботу під егідою Національного комітету України з програми «Інформація для всіх» (IFAP).

У зустрічі взяли участь Голова Національного комітету IFAP України та Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк; заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України Тетяна Іжевська; заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Микола Мовчан; радник Постійного представника України при ЮНЕСКО Наталія Шакуро; координатор проектів ЮНЕСКО в Україні Тереза ​​Чорбахер.

Сумщину у цьому Комітеті представляє доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії СумДУ Сергій Дегтярьов.

У своєму зверненні до членів Комітету Т. ​​Чорбахер окреслила пріоритети ЮНЕСКО в Україні, розповіла про проекти ЮНЕСКО зі збереження документальної спадщини та перспективи їх реалізації, а також ознайомила учасників із керівними документами Програми «Пам’ять світу».

У своєму вітальному слові до членів Комітету О. Герасим’юк, яка вже представляла Україну на Міжнародній конференції Програми «Пам’ять світу» в Парижі під час створення Комітету в жовтні 2024 р., наголосила на важливості завдань Комітету в ці складні часи та на тому, наскільки вони узгоджуються з ширшими цілями IFAP та ЮНЕСКО.

Т. Іжевська висвітлила головний пріоритет Комітету – якнайшвидше створення Українського національного реєстру Програми «Пам’ять світу» – та ознайомила присутніх із пріоритетами Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Генеральна конференція якої нещодавно відбулася.

У виступі М. Мовчана було акцентовано увагу на ролі Постійного представництва України при ЮНЕСКО, відзначено виняткову професійну кваліфікацію членів Комітету та окреслено можливі майбутні кандидатури, зокрема серед експертів із давньої історії України. Н. Шакуро зупинилася на організаційних питаннях та механізмах співпраці.

Члени Комітету, які представляють провідні установи архівної, бібліотечної та музейної галузі, науково-дослідні інститути та університети з різних регіонів України, мають досвід, що охоплює всі історичні періоди історії України – з  від найдавніших часів до сьогодення. Вони спеціалізуються на різних напрямках історичної науки та добре знаються на документальних джерелах. Під час зустрічі вони поділилися професійним досвідом та висловили готовність сприяти реалізації завдань Програми «Пам’ять світу» та підтримувати роботу Комітету.

 

Залишити коментар