КАФЕДРА ІСТОРІЇ ПРАВА СУМДУ

Кафедра Історії

НАВЧАЛЬНО – НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА

Лобко Наталія Вікторівна

Лобко

Наталія Вікторівна

Доцент кафедри історії. Кандидат історичних наук (з 2008 року), доцент (з 2013 року).

Викладає дисципліни:

  • давня та середньовічна історія України;
  • джерелознавство і архівознавство;
  • спеціальні історичні дисципліни.

Закінчила історичний факультет Сумського державного педагогічного інституту ім. А. С. Макаренка у 1991 р., 2007 р. – аспірантуру Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.

22 вересня 2008 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю

07.00.06 «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни» на тему «Інформаційний потенціал українських генеалогічних джерел та його використання в історичних дослідженнях».

Працювала вчителем у середній школі № 27 м. Суми, провідним спеціалістом відділу інформації та використання документів Державного архіву Сумської області, з 2008 р. – асистент, старший викладач, доцент кафедри історії СумДУ.

Автор 30 наукових праць з історії України, історіографії, генеалогії у вітчизняних   фахових   журналах   («Історичний    журнал»,    «Вісник    КНУ ім. Т. Шевченка», «Генеалогічні записки», «Сумська старовина»), наукових збірниках, а також у місцевій пресі. Сфера наукових інтересів: генеалогія, джерелознавство.

Лобко Н. В. є членом Українського геральдичного товариства.

Науковий керівник студентки (Битюк Інна), яка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових праць з відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу (2009).

Автор комп’ютерної презентації факсимільного видання Пересопницького Євангелія (1556-1561), (лютий 2008 р.); організатор

«історичних годин» присвячених голодомору 1932-1933 рр., 90-річчю першого українського уряду, діяльності відомих українських генеологів.

У співавторстві з В. М. Власенком та А. В. Васильєвим Н. В. Лобко створила фільм «Пересопницьке Євангеліє – видатна пам’ятка українського відродження XVI ст.», який став переможцем у номінації «Фільми духовної тематики» на XII Київському Міжнародному фестивалі документальних фільмів «КІНОЛІТОПИС-2013».