КАФЕДРА ІСТОРІЇ ПРАВА СУМДУ

Кафедра Історії

НАВЧАЛЬНО – НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА

Участь студентки 2 курсу спеціальності «Середня освіта (Історія)» СумДУ Вікторії Лашиної в міжнародній програмі Memory Savers UA

В рамках міжнародної програми Memory Savers UA студентка 2 курсу спеціальності «Середня освіта (Історія) СумДУ Вікторія Лашина проходить 6-ти місячне стажування в Сумському обласному краєзнавчому музеї. Проєкт створено з метою підтримки музеїв України в умовах війни, залучення молоді до практичної роботи з цифровими фондами і колекціями, створення цифрових проєктів публічної історії.

1-5 жовтня 2023 р. у м. Рівне відбулась друга координаційна зустріч учасників проєкту з 22 музеїв України. Під час Навчального табору Memory Savers 2.0 учасники отримали низку унікальних навичок та знань від провідних експертів у галузі музейної та культурної сфери. Стажери та музейні куратори ознайомились з Парком історичної реконструкції «Оствиця», що відтворює атмосферу доби Русі ІХ-ХІІ ст. за допомогою історичної реконструкції та експериментальної археології.

Під час Навчального табору спікер Олег Костюкевич розкрив молодим фахівцям всі тонкощі роботи з Google-сервісами для музеїв: Maps, Profiles, Art&Cultur;  сценарист, режисер і відеокреатор Тимур Тимченко поділився секретами створення високоякісних відеоматеріалів на смартфоні для залучення молодіжної аудиторії в музеї. Спікери провідних музеїв України ознайомили стажерів з аспектами кризового менеджменту в музейній сфері. Лекції, проведені заступником директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника м. Острог Андрієм Брижуком, були присвячені дизайн-мисленню в музейних проєктах, а директор музею історії Острозької Академії Анастасія Хеленюк поділилась досвідом цифровізації музейних колекцій. Під час проєкту було реалізовано «День культури креативності», який провела  креативна менеджерка Марія Кравченко. Для стажерів проєкту було проведено творчі воркшопи з метою розвитку практик інновацій та створення прототипів цифрових музейних проєктів. У Рівненському обласному краєзнавчому музеї було проведено панельні дискусії.

Проєкт реалізує громадська спілка Центр цифрової історії (Center of Digital History) за підтримки Фонду Пам’ять, відповідальність та майбутнє (EVZ Foundation) у співпраці з міжнародною ініціативою Saving Ukrainian Cultural Heritage Online.

Залишити коментар