КАФЕДРА ІСТОРІЇ ПРАВА СУМДУ

Дегтярьов

Сергій Іванович

Завідувач кафедри історії. Доктор історичних наук (з 2015 року), професор (з 2017 року).

Дегтярьов Сергій Іванович.

Викладає дисципліни:

  • історичне країнознавство;
  • джерелознавство та архівознавство;
  • давня та середньовічна історіяУраїни.

Вищу освіту отримав у Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «Історія та правознавство».

У Сумському державному університеті працює з 2003 р. на посадах молодшого наукового (2003-2006 рр.), старшого наукового співробітника (2006- 2009 рр.) Регіональної науково-дослідної лабораторії-центру історичного краєзнавства, старшого викладача (2009-2010 рр.), доцента (2011-2017 р.) кафедри історії (згодом – теорії та історії держави і права), професора (з 2017 р.) кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права. Одночасно з 2018 р. – провідний науковий співробітник Міжнародного мережевого центру фундаментальних і прикладних досліджень (International Network Center for Fundamental and Applied Research) (Вашингтон, США).

У 2013 р. отримав вчене звання доцента.

З 2015 р. керує Науково-дослідним центром історичного краєзнавства СумДУ.

Протягом 2005-2008 рр. навчався в аспірантурі.

25 січня 2009 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.06 «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни» на тему «Матеріали повітових судів Лівобережної України як історичне джерело (кінець ХVІІІ – 60-ті рр. ХІХ ст.)».

Закінчив докторантуру Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (2014 р.).

27 лютого 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.02 у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 «Історія України» на тему «Чиновники цивільних державних установУкраїни (кінець ХVIII – перша половина ХІХ ст.): соціокультурний рівень, система заохочень і покарань».

Головний редактор фахового журналу з історії «Сумський історико- архівний журнал», міжнародних наукових журналів з історії та педагогіки

«Gardarika»,      «Журнал      Министерства       народного                           просвещения»      та реферативного                                     англомовного       журналу    з    історії    й                          археології    держав

 

чорноморського басейну «Refereed Journal: History and Archaeology in Countries of Black Sea Basin».

Член редколегій низки інших наукових журналів, у тому числі, які індексуються БД Scopus, Web of Science Core Collection, MIAR, ErihPlus, Index Copernicus та ін.

Офіційний представник в Україні міжнародного видавництва Academic Publishing House «Researcher» (APHR), що спеціалізується на виданні наукових журналів відкритого доступу з вихідними даними англійською мовою.

Автор п’яти монографій (дві одноосібні) та понад 240 наукових і навчально-методичних робіт, у вітчизняних та міжнародних виданнях.

Здійснює керівництво науковою-дослідною роботою студентів. Шість робіт стали призерами на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (2009, 2010, 2011, 2015, 2017 та 2019 рр.).

З 2003 р. у якості керівника та виконавця брав участь у виконанні близько 10 науково-дослідницьких проектів, що мали державне фінансування або виконувались на умовах господарчих договорів.

Нагороджений Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації (2017 р.), Грамотою Сумської обласної ради (2018 р.), Подякою Міністерства освіти і науки України (2018 р.).

Коло наукових інтересів – соціально-економічна і політична історія Північно-Східної України, історія бюрократичного апарату на українських землях у складі Російської імперії, регіональна історія Сумщини.

Член Національної спілки краєзнавців України (заступник голови Сумської обласної організації НСКУ). Член Наукової ради МОН України (секція «Філософія, історія та політологія»). Входить до складу консультативних рад з національно-патріотичного виховання, охорони історико-культурної спадщини, книговидання Сумської обласної державної адміністрації.