УЧАСТЬ У ВИЇЗНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ЗАХОДІ

25 вересня в урочищі Стайчин Верх на території Державного історико-культурного заповідника «Посулля» відбувся публічний захід, присвячений презентації книг Миколи Гладкого «Золотий епос скіфів» та «Спадщина царя Аріанта». Зустріч відбулася буквально на підніжжі скіфського кургану Старша Могила, що стало символічним тлом для промов і дискусій. Організаторами заходу стали Туристичний кластер «Посулля» разом з Недригайлівським та Роменським земляцтвами за підтримки місцевої влади.

Участь у презентації взяли історики і археологи, письменники і митці, працівники культури та освіти, представники місцевих органів влади і самоуправління, меценати і зацікавлена молодь. Одним з почесних гостей був голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Кафедру історії СумДУ представляв канд. іст. наук Віталій Король. Він виголосив промову, в якій проаналізував творчість М. В. Гладкого, а також розповів про успіхи Сумського державного університету на ниві історії. Короля В.М. супроводжували два студенти-історики: Гапченко Євгеній та Слюсарева Євгенія. Ці майбутні світила історії та археології допомагали нашому викладачеві у справі популяризації досягнень своєї альма-матер, займалися профорієнтацією. Студенти отримали екскурсію посульськими курганами, а також змогли в своїх руках потримати ритуальні скіфські котли, яким понад дві з половиною тисячі років.    

Залишити коментар