ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

3 грудня 2020 р. напередодні Дня Збройних Сил України в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка відбувся «круглий стіл», присвячений Дню української армії. У заході взяли участь викладачі СумДУ, СНАУ, СумДПУ, члени Національної спілки краєзнавців України та студентська молодь. Розлогі доповіді про звитягу українських вояків  у період Української революції 1917-1921 рр. виголосили голова обласного осередку НСКУ Олег Корнієнко, доцент СумДУ Валерій Власенко, викладач СНАУ Микола Михайліченко та майбутні магістри історії.

Вітаємо захисників Вітчизни із святом!

ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА ІЗ СЕРБІЇ

20 листопада 2020 р. відбулася онлайн-лекція професора Університету м. Нові Сад (Сербія) Янка Рамача на тему «Сербсько-українські взаємини упродовж ХІІ-ХVІІІ ст.». У ній взяли участь викладачі і студенти Київського університету ім. Бориса Грінченка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Сумського державного університету. Серед них – доцент кафедри історії Валерій Власенко. Лекція викликала жвавий інтерес в учасників. У дискусії взяв участь і наш колега. Зауважимо, що лектор має дружні зв’язки із СумДУ, зокрема є членом редколегії журналу «Сумська старовина», брав участь у наукових конференціях, організованих кафедрою історії, та має спільні публікації з В. Власенком.

 

Поглиблюємо співпрацю зі стейкхолдерами

Між Сумським державним університетом та Комунальним закладом Сумської обласної ради Сумський обласний краєзнавчий музей укладено угоду про співпрацю та організацію взаємовідносин.

Читати далі

ФІНАЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ МОН

04.11.2020 у дистанційному режимі пройшло засідання секції 8 “Правові, філософські, історичні та політологічні аспекти державотворення, захист свободи і національної безпеки України та її громадян на шляху євроінтеграції” Експертної ради Міністерства освіти і науки України з оцінювання проєктів молодих вчених. У засіданні взяв участь завідувач кафедри історії Сумського державного університету проф. С.І. Дегтярьов. Були затверджені результати цьогорічного відбору наукових проектів, розглянуті анотовані і проміжні звіти науковців.

Дане засідання є фінальним для нинішнього складу секції, попереду ротація експертів та нові ініціативи.

 

Презентація книги сумського історика В.О.Оліцького “Калнишева слава не вмре, не загине”.

09.10.2020 у конгрес-центрі СумДУ відбулася презентація книги сумського історика В.О.Оліцького “Калнишева слава не вмре, не загине”. У заході взяли участь завідувач кафедри історії СумДУ професор С.І.Дегтярьов та доцент В.М.Власенко. Серед присутніх були архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, народний депутат України VII-VIII скликань О.В.Медуниця, директор Державного архіву Сумської області Ю.О.Олійник, директорка ННІ історії, права та міжнародних відносин СДПУ імені А.С.Макаренка Ю.В.Подрєз, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.М.Корнієнко, велика кількість істориків та краєзнавців Сумщини, представники журналістської спільноти.

Читати далі

УЧАСТЬ У ВИЇЗНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ЗАХОДІ

25 вересня в урочищі Стайчин Верх на території Державного історико-культурного заповідника «Посулля» відбувся публічний захід, присвячений презентації книг Миколи Гладкого «Золотий епос скіфів» та «Спадщина царя Аріанта».

Читати далі

ЗБОРИ ПЕРШОКУРСНИКІВ

14 вересня відбулися урочисті збори для першокурсників Навчально-наукового інституту права СумДУ. В них взяли участь і студенти, які здобуватимуть вищу освіту за спеціальністю «Історія та археологія».

Читати далі

НА НИВІ МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИКИ

 

Нещодавно кандидат історичних наук, доцент кафедри історії СумДУ, член правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Валерій Власенко став членом редколегії наукового журналу «Зовнішні справи» (UA Foreign Affairs).

Читати далі

ЗАНЯТТЯ НА БАЗІ КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

9 вересня на базі Сумського обласного краєзнавчого музею відбулося заняття студентів другого курсу Сумського державного університету, які навчаються за спеціальністю «Історія та археологія».

Читати далі