syhonos_volodimir_viktorovich

Сухонос Володимир Вікторович

завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права

Доктор юридичних наук (з 2013 року), професор (з 2014 року).
Народився 18 вересня 1970 р. у м. Заозерний, Рибинського району Красноярського краю у родині державних службовців.

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Читає навчальні курси «Теорія держави і права», «Історія вчень про державу і право» та «Проблеми теорії держави і права». Основний напрямок наукових досліджень пов’язаний із актуальними проблемами державознавства. Є редактором навчальних посібників «Основи держави і права України» (Суми, 2003) та «Правознавство» (Суми, 2005).

На сьогодні має більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

(більше…)

004

«Історична година» в літературній вітальні

23 січня 2018 р. у літературній вітальні університету відбулася «історична година», присвячена вікопомній події нашої історії – Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який урочисто був проголошений 22 січня 1919 р. на Софійській площі у Києві. У заході взяли участь учні Сумської ЗОШ № 26. (більше…)

001

На краєзнавчій ниві

Наприкінці 2017 – на початку 2018 рр. історико-краєзнавчі студії доктора історичних наук, доцента кафедри КПТІДП Сергія Івановича Дегтярьова були відзначені місцевою владою та фаховими інституціями. За успіхи у розвитку краєзнавчого руху в Україні та на науковій ниві його нагородили грамотами Національної спілки краєзнавців України і Сумської обласної ради та Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації. (більше…)

001

До Дня Соборності України

22 січня 2018 р. у Сумах відзначили День Соборності України. 22 січня 1919 р. у Києві  було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. На честь цієї події згодом було встановлено День Соборності України. Роком раніше – 22 січня 1918 року – був прийнятий IV Універсал Української Центральної Ради, який проголосив Українську Народну Республіку незалежною, самостійною та суверенною державою українського народу. (більше…)

1

Презентація серії книг про Українську революції 1917-1921 рр.

10 січня 2018 р. в актовій залі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація  серії з 14 книг, приурочена до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. Книги видані під егідою Національної спілки краєзнавців України на кошти Сумської обласної ради та Сумської обласної держадміністрації. Одна з книг серії – «Уродженці Сумщини – учасники Української революції 1917-1921 рр.» – присвячена землякам нашого краю, які брали участь у революційних подіях. (більше…)

Безымянный

18 грудня 2017 року у програмі «Точка росту» на телеканалі «АТВ» в рамках телепередачі «Сталий розвиток Сумської області» відбулося обговорення проблематики державотворення в Україні, в якому узяв участь завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Сухонос Володимир Вікторович. (більше…)

диплом

ЛАУРЕАТ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ

20 грудня 2017 р. на сесії Сумської обласної ради відбулося нагородження лауреатів Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії у 2017 році. У номінації «Краєзнавство» лауреатом став кандидат історичних наук, доцент кафедри КПТІДП Навчально-наукового інституту права СумДУ, член Національної спілки краєзнавців України та Наукового товариства історії дипломатії і міжнародних відносин Власенко Валерій Миколайович. (більше…)

Політика декомунізації

НАУКОВИЙ СЕМІНАР

Нещодавно на кафедрі відбувся науковий семінар «Політика декомунізації в Україні: доступ до архівів репресивних органів радянського періоду 1917-1991 рр.». Доповідач – кандидат історичних наук, доцент, завідувач секції історії кафедри Валерій Миколайович Власенко. Науковець використав різноманітні матеріали Українського інституту національної пам’яті, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління, Центрального державного архіву громадських об’єднань, галузевих державних архівів СБУ, МВС, Служби зовнішньої розвідки України.  (більше…)

1 обкладинка

СПІВПРАЦЯ ІЗ ЗАРУБІЖНИМИ НАУКОВЦЯМИ

Наприкінці листопада 2017 р. побачило світ наукове видання Університету м. Крайова (Румунія) «Analele Universităţii din Craiova. Istorie» (№ 2). Воно має давню історію. Існує 22 роки. Видання обраховується базами даних «Scopus», «Index Copernicus» та «Erih Plus». Серед авторів – не тільки науковці з Румунії, але й інших країн Європи та Азії. В останньому номері опублікована стаття наших колег – доцентів кафедри КПТІДП Наталії Лобко і Валерія Власенка, а також відомого румунського історика і дипломата Вадима Гузуна. У ній йдеться про румунських військовополонених періоду Першої світової війни, які перебували на території Лебединського повіту Харківської губернії. (більше…)

30.11.2017 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЩОРІЧНИКА «УКРАЇНА ДИПЛОМАТИЧНА»

30 листопада 2017 р. у рамках Міжнародної наукової конференції «Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років» відбулася презентація наукового щорічника «Україна дипломатична» (Вип. 18), який присвячений 100-річчю української дипломатичної служби. Видавцем щорічника є Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. (більше…)

28.11.2017 2а

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ

28-30 листопада 2017 р. у Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років». Вона була приурочена до 100-літнього ювілею створення дипломатичного корпусу України. Співорганізаторами форуму виступили МЗС України, Дипломатична академія України ім. Г.Й. Удовенка, Інститут історії України НАН України, Генеральна дирекція з обслуговування дипломатичних представництв та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. (більше…)