syhonos_volodimir_viktorovich

Сухонос Володимир Вікторович

завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права

Доктор юридичних наук (з 2013 року), професор (з 2014 року).
Народився 18 вересня 1970 р. у м. Заозерний, Рибинського району Красноярського краю у родині державних службовців.

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Читає навчальні курси «Теорія держави і права», «Історія вчень про державу і право» та «Проблеми теорії держави і права». Основний напрямок наукових досліджень пов’язаний із актуальними проблемами державознавства. Є редактором навчальних посібників «Основи держави і права України» (Суми, 2003) та «Правознавство» (Суми, 2005).

На сьогодні має більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

(більше…)

unnamed (1)

ВИСТУП НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

18 травня 2017 р. доцент кафедри КПТІДП, к.і.н. Вадим Анатолійович Нестеренко взяв участь в програмах Обласного радіо та ТРК “Відікон” присвячених Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. (більше…)

unnamed (3)

ВІТАЄМО З НОВОЮ ПЕРЕМОГОЮ!

Відбулася заключна конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Філософські науки», за підсумками якого І місце виборов студент СумДУ Яненко Євгеній. Науковим керівником переможця виступила доцент секції історії кафедри КПТІДП Теліженко Людмила Вікторівна. (більше…)

unnamed

ІНТЕРВ’Ю МІЖНАРОДНОМУ РУМУНСЬКОМУ РАДІО

Перебуваючи у науковому відрядженні у Бухаресті, 30 березня 2017 р. доцент Власенко Валерій Миколайович дав інтерв’ю українській редакції Міжнародного румунського радіо про перебування української політичної еміграції в Румунії в міжвоєнний період. Розповів про діяльність Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Румунії, громадські організації емігрантів та її провідних діячів К. Мацієвича, Г. Порохівського, Д. Геродота, В. Трепке та ін. Це не перша публікація праць нашого колеги на сайті радіо. (більше…)

unnamed

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ

30-31 березня 2017 р. у Бухаресті (Румунія) проходила Міжнародна наукова конференції «Комунізм в Румунії». Вона відбулася з ініціативи Національної ради з вивчення архівів секурітате (румунська спецслужба) й Інституту історії імені Ніколає Йорги Румунської академії наук та за сприяння Фонду Конрада Аденауера й історичного факультету Бухарестського університету. (більше…)

unnamed (3)

ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ НАУКОВИХ РОБІТ

16 березня 2017 р. у Переяслав-Хмельницькому національному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбувся заключний семінар Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Історичні науки». За результатами конкурсу студентка Навчально-Наукового інституту права Дігтяр Анна Олексіївна під науковим керівництвом доцента секції історії кафедри КПТІДП Дегтярьова С.І. здобула ІІ місце. Вітаємо переможців! (більше…)

unnamed (2)

До дня 100 річчя Української Центральної Ради

16 березня 2017 року з нагоди відзначення 100-річного ювілею створення Української Центральної Ради у Конгрес-центрі СумДУ провів чергове засідання науковий студентський гурток «Українознавчі студії» за участі студентів спеціальності «Облік та аудит» та доцента кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права ННІ права Зякун Алли Іванівни. Студентами були представлені роботи, що висвітлювали різні аспекти діяльності УЦР від її складу до фінансово-економічної, законодавчої, культурно-освітньої, військової та зовнішньополітичної діяльності. (більше…)

unnamed (2)

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

23 січня у літературній вітальні Бібліотечно-інформаційного центру СумДУ пройшла година історії до Дня Соборності України для учнів 8 класу сумської школи № 21. Гаслом заходу став девіз «Єдність як запорука сили України». Школярі дізналися обставини і подробиці проголошення Акту Злуки 1919 р. та його наслідки для українських визвольних змагань та державотворення. Провів зустріч доцент секції історії кафедри КПТІДП Вадим Анатолійович Нестеренко.   (більше…)