Ogolochennya

Відкрито спеціальність 032 «Історія та археологія»

До уваги абітурієнтів!

Рішенням ліцензійної комісії МОН України від 21 грудня 2018 р. у Сумському державному університеті відкрито нову спеціальність – 032 «Історія та археологія» бакалаврського рівня вищої освіти за галуззю знань 03 «Гуманітарні науки».

Форма навчання – денна.

Ліцензійний обсяг на рік – 25 місць. Загальний ліцензійний обсяг (на 3 роки і 10 місяців) – 100 місць.

Освітньо-професійна програма – «Історія».

Програма сформована як оптимальне поєднання академічних та професійних вимог. Орієнтована на формування у студентів компетентностей щодо практичної діяльності для збереження та використання історико-культурної спадщини, консультаційних послуг, фахову підготовку експертів з регіоналістики, урбаністики та європеїстики.

(більше…)

syhonos_volodimir_viktorovich

Сухонос Володимир Вікторович

завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права

Доктор юридичних наук (з 2013 року), професор (з 2014 року).
Народився 18 вересня 1970 р. у м. Заозерний, Рибинського району Красноярського краю у родині державних службовців.

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Читає навчальні курси «Теорія держави і права», «Історія вчень про державу і право» та «Проблеми теорії держави і права». Основний напрямок наукових досліджень пов’язаний із актуальними проблемами державознавства. Є редактором навчальних посібників «Основи держави і права України» (Суми, 2003) та «Правознавство» (Суми, 2005).

На сьогодні має більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

(більше…)

001

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В СРСР

16 травня 2019 р. напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в СРСР у приміщенні бібліотеки-філії № 17 Сумської центральної міської бібліотеки ім. Т. Шевченка відбулася зустріч членів обласної організації Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса із громадськістю. Керівники і ветерани місцевого осередку «Меморіалу» С. Ревякіна й А. Криганова розповіли про діяльність своєї громадської організації та стан і перспективи вивчення історії політичних репресій на Сумщині. (більше…)

Фото Дегтярьов

Доктор історичних наук, професор кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права Сумського державного університету С.І. Дегтярьов взяв участь у зйомках документально-художнього циклу програм «Ніч у музеї». Випуск «Айвазовський «Ніч у Лідо» (частина 2), за участю історика транслювався 28 квітня на супутниковому каналі іномовлення України «UA|TV».
(більше…)

01

ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД

Наприкінці квітня 2019 р. кандидат історичних наук, доцент Валерій Власенко перебував в Естонії, де вивчав досвід роботи місцевих музеїв та культурних закладів. Відвідав Таллінн і Тарту. У другому місті (близько 100 тис. мешканців) діє відомий класичний університет (з 1632 р., Дерптський або Юр’ївський) з численними факультетами, школами і центрами та найдавніший театр країни – Ванемуйне. (більше…)

5

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ

17 квітня 2019 р. на базі історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «Українська діаспора: напрямки, осередки, виклики» за 5 напрямками. У заході взяли участь викладачі, науковці, дипломат, громадськість з різних куточків України. Серед них – к. і. н., доцент Валерій Миколайович Власенко. Його доповідь була присвячена ставленню влади міжвоєнної Югославії до української політичної еміграції. (більше…)

1

ЗМАГАЛИСЯ ЮНІ ІСТОРИКИ

Нещодавно на базі Навчально-наукового інституту права СумДУ відбувся ІІІ відкритий міський турнір юних істориків. У ньому взяли  участь 16 команд. За підсумками інтелектуального змагання переможцями стали команди школи № 18 та класичної гімназії, II місце посіли команди зі шкіл № 4 та № 21. На III сходинці розмістилися команди шкіл № 6, № 10, № 17, № 27. Переможці турніру отримали нагороди від Українського інституту національної пам’яті та Сумського державного університету.

(більше…)

Фото_Сухонос_2

Перемога у конкурсі студентських НДР з «Теорії та історії держави і права; історії політичних і правових учень; філософії права»

12 квітня 2019 р. на базі Національного авіаційного університету (м. Київ) відбувся ІІ етап конкурсу студентських наукових робіт, який проводився у формі підсумкової науково-практичної конференції.

У конференції взяли участь 28 студентів з 19 вищого навчального закладу нашої України. Студентка третього курсу Юлія Волочай (група Ю-63) виступила з доповіддю «Тоталітарні держави початку ХХІ століття: конституційні основи і практика правозастосування» (науковий керівник завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права Сухонос В.В.). (більше…)

Фото_Сухонос_1

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

12 квітня 2019 р. в Києві відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права».

Членом галузевої конкурсної комісії був і завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Сухонос Володимир Вікторович.

001

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ

10-11 квітня на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася підсумкова науково- практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія». Всього на конкурс було подано 104 студентські роботи, що надійшли від 54 закладів вищої освіти. Студенти ННІ права СумДУ вибороли два призові місця. 2-ге місце посів Максим Бондаренко (науковий керівник – Власенко В.М.), 3-тє – Артем Наумов (науковий керівник – Дегтярьов С.І.). (більше…)

001

ВИСТАВКА «КОЛЬОРИ РЕВОЛЮЦІЇ»

9 квітня 2019 р. у приміщенні Сумської міської галереї відкрилася виставка «Кольори революції». Вона присвячена подіям Української революції 1917-1921 років. Її основу склали матеріали, зібрані кандидатом історичних наук, членом Національної спілки краєзнавців України Миколою Михайліченком. Співорганізатор виставки – Агенція промоції «Суми». Серед експонатів – світлини, документи, плакати, книги, газети, однострої, макети військового спорядження. (більше…)

Карпат20190315_150626

ДО ІСТОРІЇ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

Нещодавно в країні відзначали вікопомну подію в історії українського народу – 80-ту річницю проголошення незалежності Карпатської України. Саме цій героїчній і водночас трагічній події була присвячена тематична зустріч кандидата історичних наук, доцента Валерія Власенка зі студентами-істориками Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Наш колега поділився досвідом роботи у Національному архіві Чеської Республіки, де він знайшов рукопис спогадів уродженця Сумщини, одного з керівників Організації Національної Оборони «Карпатська Січ» підполковника Армії УНР Василя Филоновича про березневі дні 1939 р. на Закарпатті. (більше…)