syhonos_volodimir_viktorovich

Сухонос Володимир Вікторович

завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права

Доктор юридичних наук (з 2013 року), професор (з 2014 року).
Народився 18 вересня 1970 р. у м. Заозерний, Рибинського району Красноярського краю у родині державних службовців.

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Читає навчальні курси «Теорія держави і права», «Історія вчень про державу і право» та «Проблеми теорії держави і права». Основний напрямок наукових досліджень пов’язаний із актуальними проблемами державознавства. Є редактором навчальних посібників «Основи держави і права України» (Суми, 2003) та «Правознавство» (Суми, 2005).

На сьогодні має більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

(більше…)

501

НАУКОВА ДИСКУСІЯ ІСТОРИКІВ УКРАЇНИ ТА РУМУНІЇ В БУХАРЕСТІ

25 червня 2018 р. в Бухаресті в рамках благодійного проекту «День України в Європі», присвяченого 100-літтю української дипломатичної служби та встановленню дипломатичних відносин України з Румунією, відбулася дискусія українських і румунських істориків. Їй передувала презентація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.: зародження національних традицій», яку представила голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин проф. І. Матяш, та показ документальних кадрів підписання Брестського мирного договору з фондів Бундесархіву, що були надані директором Музею Української Революції О. Кучеруком. (більше…)

401

УКРАЇНА І ГРЕЦІЯ: СТОЛІТТЯ ВЗАЄМИН

21 червня 2018 р. у приміщенні Міжнародного грецького університету відбулося дві події, в яких взяли участь члени Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Перша – презентація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.: зародження національних традицій», присвячена 100-люттю української дипломатичної служби та встановленню дипломатичних відносин України і Греції. (більше…)

301

ПУБЛІЧНА ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ В САЛОНІКАХ

20 червня 2018 р. в Салоніках відбулася публічна панельна дискусія «Integrating Energy Markets in the Wider Europe. The case of Ukraine». Організатори – юридичний факультет Університету Аристотеля в Салоніках і Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. З вітальним словом до учасників дискусії звернувся Генеральний консул України в Салоніках О. Воронін. З грецького боку доповіді виголосили професори І. Стефанідіс та П. Главініс, з українського – міністр економіки України (2006-2007) В. Макуха, професори І. Матяш, Н. Татаренко, Г. Перепелиця, О. Машевський та О. Шекера. (більше…)

001 (1)

НАУКОВИЙ ФОРУМ В БОЛГАРІЇ

18-19 червня 2018 р. в приміщенні Болгарської академії наук відбулася Міжнародна наукова конференція «Болгарія й Україна в історії Європи», присвячена 100-літтю встановлення дипломатичних відносин України й Болгарії. Організатори форуму – Інститут історичних досліджень БАН, Інститут історії України НАНУ, Посольство України в Болгарії, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (Україна), Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Центр болгаристики і балканських досліджень ім. М. Дрінова Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. (більше…)

001

НАУКОВИЙ ЗАХІД У КИШИНЕВІ

15 червня 2018 р. в Кишиневі у приміщенні Академії наук Молдови в рамках Міжнародного благодійного проекту «День України в Європі», присвяченого 100-літтю української дипломатичної служби, відбулася презентація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.: зародження національних традицій». Організатор виставки – Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. (більше…)

Захист дисертації_фото

Захист дисертації.

25 червня 2018 року на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02 «Конституційне право; муніципальне право» Якушиної Оксани Сергіївни на тему «Конституційне право на освіту: теорія та практика реалізації». (більше…)

2018

ДО НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ

Нещодавно в Україні відзначали День науки. До свята у Сумському державному університеті було приурочено низку заходів – обласний фестиваль, концерт, спеціальне засідання наукової ради закладу. Були відзначені співробітники, які досягли високих результатів на науковій ниві. Серед них – завідувач секції історії кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права, кандидат історичних наук, доцент Валерій Миколайович Власенко. (більше…)

20180530_135904

Опонування у Харкові

30 травня 2018 р. в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Гречко Ольги Олександрівни на тему «Принципи територіального устрою України: конституційно-правовий аспект». (більше…)

DSCN6260

ПОДЯКА ВІД МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

Професор секції історії кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права С. І. Дегтярьов був відзначений Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. (більше…)

001

УЧАСТЬ У НАУКОВОМУ ЗАХОДІ

18 травня 2018 р. на базі кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Сумського національного аграрного університету відбувся  круглий стіл «“Великий терор”» на теренах сучасної Сумщини (1937-1939 рр.)». Він пройшов напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій. (більше…)