Ogolochennya

Відкрито спеціальність 032 «Історія та археологія»

До уваги абітурієнтів!

Рішенням ліцензійної комісії МОН України від 21 грудня 2018 р. у Сумському державному університеті відкрито нову спеціальність – 032 «Історія та археологія» бакалаврського рівня вищої освіти за галуззю знань 03 «Гуманітарні науки».

Форма навчання – денна.

Ліцензійний обсяг на рік – 25 місць. Загальний ліцензійний обсяг (на 3 роки і 10 місяців) – 100 місць.

Освітньо-професійна програма – «Історія».

Програма сформована як оптимальне поєднання академічних та професійних вимог. Орієнтована на формування у студентів компетентностей щодо практичної діяльності для збереження та використання історико-культурної спадщини, консультаційних послуг, фахову підготовку експертів з регіоналістики, урбаністики та європеїстики.

(більше…)

syhonos_volodimir_viktorovich

Сухонос Володимир Вікторович

завідувач кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права

Доктор юридичних наук (з 2013 року), професор (з 2014 року).
Народився 18 вересня 1970 р. у м. Заозерний, Рибинського району Красноярського краю у родині державних службовців.

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Читає навчальні курси «Теорія держави і права», «Історія вчень про державу і право» та «Проблеми теорії держави і права». Основний напрямок наукових досліджень пов’язаний із актуальними проблемами державознавства. Є редактором навчальних посібників «Основи держави і права України» (Суми, 2003) та «Правознавство» (Суми, 2005).

На сьогодні має більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

(більше…)

Безымянный

ТРК «ВІДІКОН» ІНФОРМУЄ ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ» В СУМДУ

12 січня 2019 р. телерадіокомпанія «Відікон» показала репортаж про запровадження у СумДУ спеціальності «Історія та археологія», на яку цього року відбудеться перший набір студентів. Про нову спеціальність та умови вступу на неї розповіли завідувач секції історії кафедри КПТІДП, кандидат історичних наук, доцент Валерій Власенко та відповідальний секретар приймальної комісії університету Іван Козій. Подана інформацію буде цікавою для абітурієнтів.

(більше…)

0001

ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 рр.

На початку січня 2019 р. Сумська обласна державна адміністрація реалізувала проект щодо поширення інформації про уродженців Сумщини – учасників Української революції 1917-1921  р. Виготовлено комплект портретів персоналій з їх короткими біографічними даними. Допомогу у реалізації проекту надав кандидат історичних наук, доцент Власенко Валерій Миколайович. Інформаційні матеріали розраховані не тільки на вчителів, учнівську і студентську молодь, але і широкий загал. Вони будуть поширюватися в обласному і районних центрах.

(більше…)

Фото_Сухонос

Захист дисертації

18 грудня 2018 року на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02 «Конституційне право; муніципальне право» Мариніва Андрія Володимировича на тему «Системно-структурна організація місцевого самоврядування у Французької Республіці».
(більше…)

Фото_3

Участь у конференції

11 грудня 2018 р. у Києві, в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України відбулася науково-практична конференція «Конституційно-правове забезпечення та європейські стандарти контролю у сфері діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування».
(більше…)

Фото_2

Фундаментальне монографічне дослідження

У видавництві «Юридична думка» вийшов друком перший том двотомної колективної монографії «Громадянське суспільство в Україні: сучасний стан, виклики, стратегії модернізації» за загальною редакцією академіка НАН України Ю. С. Шемшученка та академіка НАПрН України О. В. Скрипнюка. Том присвячено такому аспекту як «Загальнотеоретичні та конституційно-правові аспекти розвитку громадянського суспільства в Україні».
(більше…)

Фото_1

Чергова монографія

10 грудня 2018 р. вийшла друком монографія завідувача кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права, доктора юридичних наук, професора Сухоноса Володимира Вікторовича.

І хоча це – не перша його індивідуальна монографія, проте вона є першою, що була видана після об’єднання Сумського державного університету та Української академії банківської справи.

1 001

ШАНУЙМО ОЛЕСЕВЕ СЛОВО

На початку грудня 2018 р. в різних куточках України відзначають 140-років від дня народження геніального українського поета Олександра Олеся (Олександр Іванович Кандиба). 4-5 грудня на малій батьківщині поета в місті Білопіллі відбулася низка заходів з нагоди ювілею. Один з них – круглий стіл «Шануймо Олесеве слово» – у приміщенні Центральної районної бібліотеки ім. О. Олеся. В ньому взяли участь як місцеві краєзнавці, літератори, вчителі, журналісти, так і гості з обласного центру. (більше…)

1 001

ДО 140-РІЧЧЯ ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ

3 грудня 2018 р. у приміщенні Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького відбувся круглий стіл «Велич особистості: Олександр Олесь (1878-1944)». У заході взяли участь музейники, митці, письменники, краєзнавці, науковці, громадськість та студенти групи СР-81. Серед них – кандидат історичних наук, доцент, автор публікацій про життя та творчість Олександра Олеся в українських та зарубіжних наукових виданнях Валерій Миколайович Власенко. Його виступ присвячений емігрантського періоду поета. Наш колега представив маловідомі і невідомі документи про життя О. Олеся з українських та чеських архівів.

(більше…)

Я на конф в Молдове

25-26 жовтня 1918 року на базі Тараклійського державного університету імені Григорія Цамблака (Республіка Молдова) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Межэтнические взаимодействия в этноконтактной зоне (Седьмые чтения памяти И.А. Анцупова)». Участь у заході взяли науковці – історики та філологи з Молдови, України, Болгарії, Росії, Сербії, Хорватії. Було виголошено близько 50 доповідей. Сумський державний університет представляв доктор історичних наук, професор секції історії кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права С.І. Дегтярьов, який виголосив доповідь на тему «Українсько-румунські дипломатичні й торговельно-економічні відносини на тлі бессарабської проблеми у 1918 році».